top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תDror Danai

שינויים זעירים - רווח ענק

3 כללים פשוטים לשינוי הרגל קטן!


 

ספרו של ג'יימס קליר "הרגלים אטומיים": שינויים קטנטנים בכיוון מסוים ובמאמץ קטן ישנו את חיינו.

היווה עבורי השראה לכתיבת פוסט זה.

מדוע?

בראש ובראשונה מכיוון שהצלחה לא נובעת מקפיצה אחת גדולה, אלא מהצטברות של שינויים והתאמות קטנות שאנחנו עושים, והן שמובילות לאורך זמן לשינוי משמעותי.

ואם נדבר על אחוזים – חשוב לדעת כי שינוי של אחוז אחד (1%) ביום בכל פעולה שלנו מביא לשיפור 37 תוך שנה אחת בלבד!

קליר מציין כי עלינו להתמקד בדרך ולא במטרה או בהצבת יעדים

אבל מה זה אומר בפועל?

שצריך לבסס את הפעולות יומיומיות שיקרבו אותנו למטרה שאנחנו רוצים. השינוי הזה - מהיעד למסע עצמו הוא מעצים ואצלי זה עבד גם בשינוי הרגלי תזונה וגם הוביל לשינוי שיגרת הספורט שלי. מה הוביל אצלי לשינוי הרגלים?

רציתי לעבוד על פיתוח מסת שריר כחלק מתהליך שינוי תזונה והגעה למשקל הנכון. ידעתי כמו רבים וטובים שמאמץ גופני מקשה על תהליכי ירידה במשקל לטווח הקצר (לכן "דיאטות מתקדמות" ממליצות לחכות עם אימון גופני לסיום הירידה). זה מובן. אצל מרבית האוכלוסייה, הספורט מייצר תיאבון גדול שמכניס לגוף הרבה יותר אנרגיה מאשר זו שאובדת באימון. אבל גם ידעתי שכל ירידת משקל תביא גם לירידה במסת השריר (שהוא זה שצורך קלוריות גם במנוחה). כך שדיאטה בלי העלאת מסת שריר תביא לצריכה קלורית נמוכה יותר ולבסוף גם לחזרה למשקל המקורי עם סיום הדיאטה. 


אז איך יישמתי 3 כללים פשוטים לשינוי הרגל קטן שלי?


נתחיל מהכלל הראשון שיישמתי: התחלתי בקטן. בחרתי בתרגיל פשוט אחד ((סקווט סטטי לעשרים שניות) עם שתי חזרות והתאמנתי פחות משתי דקות נטו ליום בגינה הסמוכה כל בוקר. החלטתי גם שאם אפספס, לא אפצה למחרת, אלא פשוט אמשיך כרגיל.

הכלל השני שיישמתי: הגדלתי בהדרגה את היקף האימון בדקה לערך עד שאגיע ל-15 דקות ביום. ובכל פעם זה נהיה קל יותר (לפעמים זה לקח יומיים ולפעמים שבוע). בנוסף, כדי לגוון את התרגילים- הוספתי שכיבות שמיכה ואחר כך גם פלאנק נמוך.

הכלל השלישי שיישמתי: שיתפתי בתהליך שלי עם אנשים נוספים. בכל יום שלא הספקתי להתאמן בבוקר, שיתפתי מישהו במשרד ב"תחביב" החדש. אפילו הרגלתי כמה עובדים לעשות איתי סקווטים בזמן העבודה (לפעמים תוך כדי סיעור מוחות או שיחה על נושא אחר). 

לאט לאט זה הפך להרגל, וכיום, אם אני מתחיל את היום ללא אימון קצר, אני מתבאס. למעשה האימון הקצר בבוקר הפך לשיגרה כמו צחצוח שיניים ואפילו להנאה!אז איך תיישמו את זה בחיים שלכם? 


תזהו פעולה קטנה שתוכלו לבצע היום שתקדם אתכם בכיוון הנכון. בין אם זה לבלות מספר דקות באימון גופני, בקריאת דף בספר לפני השינה או בהאזנה לפודקסט, פעולות אלו מניחות את הבסיס ליצירת הרגל חיובי. שילוב הרגלים קטנים בשגרת היומיום שלי הוביל לשינוי מהותי, בבריאות טובה יותר ובהרגשה הכללית שלי. זה לא היה שיפור בן לילה, אלא ביצוע התאמות קטנות שהפכו בהדרגה לטבע שני. 

איך להתחיל וליישם?

תבחרו הרגל קטן אחד שתוכלו להתחיל או לשפר. אמצו את התהליך וזכרו: הצטברות הצעדים הזעירים הללו היא שסוללת את הדרך להשגת השאיפות הגדולות ביותר שלנו. או כמה שאומר פתגם סיני ידוע: 

 "גם מסע בן אלף מילין מתחיל בצעד אחד" ובהשראת הספר של הרגלים אטומיים אני אוסיף: "כל עוד ממשיכים ללכת כל הזמן". 


שתפו אילו צעדים קטנים שהחלטתם לעשות והביאו לשינוי בחיים שלכם ואשמח להעניק לכם השראה על ידי שיתוף במסעות שלנו לשינוי מהותי באמצעות צעדים קטנים.


12 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page