top of page

בואו נכיר 

שמי דרור דנאי, יליד תל אביב, סקרן, אוהב לטייל, בארץ ובעולם, חובב חידוני טריוויה והשתתפות באירועי ספורט גדולים. עדיין קורא ספרים מודפסים, ואפילו חוטא, לעיתים, בצפייה חוזרת בפרק של סיינפלד.   הייתי רשג"ד בצופים, מציל בבריכה ולימדתי סטטיסטיקה באוניברסיטה בגיל צעיר מדי. בגיל 30 לא הגעתי לירח, כפי שהבטיחו ה"עתידות" במסטיק בזוקה, אבל הגשמתי חלום, וצפיתי במייקל ג'ורדן בשיא הקריירה, ממרחק של כמה עשרות מטרים.

שירתי שירות ארוך ומשמעותי בצה"ל, בעיקר בתחום הפיתוח, וגם זכיתי לפקד על "תלפיות".  סיימתי לימודי תואר ראשון ותואר שני. שניהם באוניברסיטת ת"א ובהצטיינות. במקום לימודי תואר שלישי, למגינת ליבה של אמא, פניתי לקריירה עסקית בתעשיית ההדפסה בתלת ממד, כבר בסוף המאה שעברה.

עם הרבה עבודה קשה, ולא מעט מזל, חברות ומוצרים שקידמתי, זכו להצלחה מסחרית, בקנה מידה בינלאומי. הוזמנתי והצגתי בכנסים ובתערוכות, בעשרים ושתיים מדינות, בכל היבשות.  בכל השנים האלו נלחמתי במשקל ובתשוקה האינסופית שהייתה חזקה ממני לאכילה מופרזת. ובדרך כלל לא לחסה. 

הדרך ואני 

המאבק הבלתי פוסק במשקל מלווה אותי עשרות שנים. עד שלפני מספר שנים, ​אימצתי דרך אחרת. דרך של שינוי הרגלים בתחום האכילה והתזונה. הדרך מתמקדת בתזונה בריאה וטבעית ואימוץ עקרונות אכילה פשוטים ליישום. הדרך לא עוסקת בספירת קלוריות או בתפריטים.  בדרך הזו לא חייבים להישקל ולא מודדים איזה אחוז מהצלחת מכיל חלבון, פחמימה או עלים ירוקים.  

הדרך העלימה את המאבק בתשוקה לאכילה, ואת הצורך בשימוש שוחק בכוח הרצון להתגבר עליה. לא שלא היה רצון, הוא פשוט לא עמד בפיתויים.  

הדרך שידרגה לי את החיים. זכיתי באנרגיה גבוהה, שינה טובה ובבריאות טובה. על הדרך, איבדתי את הק"ג המיותרים ואני שומר על המשקל, כמעט בלי מאמץ. 

אח לדרך נולד

אחרי שהשתחררתי מהתשוקה לאכילה, בחרתי להעמיק בתחום התזונה והבריאות. תחום מרתק. השתתפתי בסדנאות, קראתי מאמרים, האזנתי לפודקסטים והשלמתי לימודי רפואה תזונתית, במרכז לרפואת הרמב"ם.

 

 הפנמתי את התיאוריה שמאחורי תזונה נכונה ואת תפקידה ביצירת חיים איכותיים. הבנתי את המנגנונים הפיזיים והנפשיים המשפיעים על השובע והרעב. העמקתי את הידע על המרכיב הרגשי באכילה, ופרמטרים נוספים ביצירת אורח חיים מאוזן ובריא. למדתי על הוגים ורעיונות, מהרמב"ם במאה ה-12 ועד למחקרים מודרניים בתחום.  

 

ליוויתי אנשים בתהליך היציאה לדרך. התוצאות היו מצוינות. הסיפוק היה רב. כשמטופלים שמרו על המשקל הנכון, באמצעות שינוי הרגלים, ולא באמצעות מאבק בחשקים לאכילה, הבנתי שחובתי לשתף אנשים נוספים בדרך. ​עם ההכרה שיש הרבה אנשים שרוצים תמיכה וליווי, באמצעות מפגש פנים אל פנים, נולד הרעיון של "אח לדרך". זוהי סדנא לקבוצה אינטימית, המבוססת על סינתיזה של ידע נרחב עם כלים מעשים.

 

הדרך איננה קלה, כי נידרש לשנות הרגלים של שנים, אבל עם פרס למשתתפים - בריאות טובה יותר. אה כן, וגם משקל נכון לזמן ארוך! 

bottom of page